ساختمان پیش ساخته

وقتی که پیشرفت تفکرات بشر با پیشرفت تکنولوژی همراه می شود، اتفاقات بزرگ و خاصی به وقوع می پیوندد. اگر اندکی به اطراف خود نگاه کنیم، می بینیم که تکنولوژی تمام اتفاقات را از آن خود کرده است و با سرعت زیاد در حال حرکت است. از طرفی مردم بیش از پیش به اهمیت زمان پی برده اند و خواهان استفاده ی حداکثری از حداقل زمان هستند. یکی از مثال ها برای این اتفاق، حوزه ی معماری و ساختمان سازی است. ترکیب تکنولوژی و اهمیت زمان نمونه خانه های پیش ساخته ای را اختراع کرده است که در مدت چند روز آماده شده و در محل اجرا می شوند!

اتاق پیش ساخته

اتاق و خانه پیش ساخته یکی از آسانترین و قابل انعطاف ترین روش های مدرن و موجود ساختمانی است. این سیستم از پانل های سبک وزن ساختمانی تشکیل شده که می توان آن را بعد از رفع نیاز مجدداً به فروش برساند و این ساختمان ها سریع ساخته می شود.

از زمان تولید اتاق پیش ساخته، استقبال زیادی از آن شده است و تا بحال این ساختمان ها همیشه در رقابت های بین المللی برنده بوده و برای پروژه های بزرگ ساختمانی در ایران و سایر کشورهای همسایه به کار برده شده است.

دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته از مجموعه سازه های پیش ساخته است که به منظور تسریع و سهولت در ساخت بناها به کار برده می شود. قطعات مختلف این سازه ها از جمله دیوارهای پیش ساخته به صورت جداگانه تولید و به مکان مورد نظر منتقل می شوند. سازه های پیش ساخته معمولا به صورت انبوه ساخته می شوند تا هزینه های تولید کمتر شود و محصول نهایی قیمتی پایین تر داشته باشد. استفاده از دیوار پیش ساخته به شدت از وزن نهایی ساختمان می کاهد و همین موضوع یکی از دلایل استفاده از دیوار پیش ساخته است

سقف پیش ساخته

سقف به عنوان مهمترین جزء ساختمان نقش اساسی در تحمل بارها داشته و از طرفی خود عامل افزایش وزن در ساختمان است. بنابر این هرچه بتوان سقف را سبکتر نمود وزن سازه کمتر شده و میزان مصالح مصرفی آن نیز کاهش می یابد.

ویژگی:

– کاهش وزن ساختمان
– کاهش زمان اجرا
– ایجاد فضای مناسب جهت انجام عملیات تاسیساتی و برقی
– ایجاد پیش زمینه مناسب جهت اجرای طرح‌های متنوع معماری
– امکان اجرای همزمان سقف طبقات
– مقاوم در برابر آتش سوزی
– عدم نیاز به شمع بندی ، تیر ریزی‌های میانی و فرعی
– کاهش چشمگیر هزینه اتصالات
– امکان استفاده از بتن سبک در صورت نیاز
– زیبایی
– قابلیت تولید انبوه در محل پروژه