سقف‌ عرشه فولادی:

سقف‌های عرشه فولادی  نوع جدیدی از سقف های پیش ساخته است که با توجه مزایای بسیار زیاد نسبت به سقف های تیرچه بلوک و سقفهای قدیمی سنتی طرفداران زیادی بین ساختمان سازان و پیمانکاران ساختمان در ایران دارد . این نوع سقف از ورقهای فلزی با ضخامت حدودی یک میل و شکل ظاهری که توسط دستگاه رول فرمینگ تولید میگردد به نهایت مقاومت رسیده و توانایی تحمل وزن بتن را پیدا میکند که در واقع نقش قالب دائمی را در سقف دارد. سقف عرشه فولادی سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا و مقاوم می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف‌های کامپوزیت عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود. ارتفاع عرشه‌های فولادی بایستی بین ۵ تا ۷٫۵ سانتی‌متر باشد. 

عرشه فولادی اجرایی ساده دارد و در زمان کوتاهی قابل اجراست و توسط گل میخ به سازه جوش میشود .

هزینه مناسب و مدت زمان کوتاه اجرا همچنین امکان اجرای چندین سقف همزمان باعث شده است بسیاری از ساختمانهای مسکونی اداری تجاری و حتی صنعتی مخصوصا در شهرهای بزرگ با این سیستم سقف پیش ساخته ساخته شوند .

البته سقفهای تیرچه بلوکی هم همچنان محبوبیت خود را دارند و با توجه به هزینه کمتر و اجرای ساده تر و بدون نیاز به نیروی متخصص سقف تیرچه بلوک گزینه خوبی برای اجرای ساختمان در ایران برای پیمانکاران سنتی است .

کارگاه های تولیدی بسیار زیادی در شهر های مختلف ایران در حال تولید سقف عرشه فولادی هستند ولی فقط کارخانه های معتبر سقف عرشه فولادی استاندارد و مورد تایید سازمان نظام مهندس تولید میکنند و بهتر است برای خرید این سیستم سقف پیش ساخته حتما از مهندسین و افراد اگاه مشاوره گرفته و اطلاعات فنی لازم را بدست اورید .

سقف عرشه فولادی
سقف عرشه فولادی

از جمله مزایای این محصول:

سرعت اجرای بالا است / ایمن بودن / دارای استاندار است و همینطور مقرئن به صرفه می باشد

قیمت سقف عرشه فولادی:

با توجه به اینکه قیمتها مدام در حال ن.سان است بطور کلی معیار بر اساس  اجزای تشکیل دهنده و بعلاوه ی دستمزد مجاسبه می شود.

روش اجرا:

  1. دپو و انتقال به طبقات
  2. جاگذاری عرشه های فولادی
  3. نصب میلگرد و گل میخ
  4. بتن ریزی

برای مطالعه روش اجرا بطور کامل به بخش مقالا ما نحوه اجرای سقف عرشه فولادی مراجعه فرمایید